ISARbox lacrosse, Mnichov 2015

Jako každý rok se začátkem února oba dospělé týmy plzeňského lakrosu zůčastnily ISAR cupu v německém Mnichově.
Turnaj se odehrává v objektu Univerzity Bundeswehru, tedy německé armády, který se každoročně promění na jeden víkend na lakrosový stánek pro evropské hráče.
Je to snad jediný turnaj odehrávající se v Evropě, kde se hraje turnaj v boxlakrosu souběžně s turnajem žen.
Jediná nevýhoda spočívá v herních prostorech. Není zde k dispozici klasické hříště s mantinely, ale hraje se v tělocvičně což trochu ubírá na kontaktnosti hry. Avšak atmosféra turnaje bohatě vynahrazuje tento drobný nedostatek.

Old Dogs mají z tohoto turnaje několik cených umístění, několik pohárů za první místa z dřívějších let (poslední z roku 2012) a i poháry za jiné medailové umístění (poslední z r. 2014 za 2. místo).
Jak utíkají léta turnaj se rozšiřuje, týmy přibývají a konkurence roste. Samozřejmně zde nesmí chybět player’s party, která je každý rok jinak tématicky zaměřená (letos karnevalově).

Plzenští hráči tento turnaj navštěvují téměř od jeho založení, a každý rok se sem rádi vracejí. Letos jsme po nepodařeném startu skončili na posledním místě ve skupině, což nám znemožnilo další šance na postup. Poslední ze skupiny totiž rovnou hrál o umístění, takže jsme skončili na 7. místě
Nezbývá než doufat, že další rok opět přivezeme pohár.

AS

Leave a Comment

(required)

(required)